Jak uzyskać dofinansowanie na plac zabaw w przedszkolu lub szkole?

Budowa placu zabaw to trafiony i przyszłościowy pomysł. Warto dodać, że place zabaw cieszą się największym poziomem akceptacji społecznej niezależnie od tego czy jest to duże miasto czy mniejsza miejscowość. Zanim jednak zaczniemy całą inwestycję tworzenia bezpiecznej przestrzeni, musimy obliczyć i zabezpieczyć odpowiednią ilość środków finansowych. Wraz z rozmiarem i wyposażeniem placu zabaw, rosną też koszty inwestycji.
Pomocną opcją jest uzyskanie funduszu na plac zabaw, który daje możliwość stworzenia lepszej i bardziej funkcjonalnej przestrzeni.

  • Gdzie uzyskać dotację na plac zabaw?
  • Jak uzyskać dotację dla przedszkola lub szkoły?
  • Środki na plac zabaw z funduszy unijnych
  • Plac zabaw z budżetu miasta lub gminy
  • Plac zabaw dzięki wsparciu lokalnej firmy
  • Crowdfunding- internetowe pozyskiwanie funduszy

Gdzie uzyskać dotację na plac zabaw?

Przedszkola i szkoły mają możliwość uzyskania dotacji na kilka różnych sposobów. Można starać się o zaprojektowanie i realizację placu zabaw poprzez programy ogólnokrajowe, regionalne lub lokalne. Dofinansowania można otrzymać od organizacji pozarządowych, z darowizn od osób prywatnych lub firm oraz różnego rodzaju zbiórek publicznych.
Innym źródłem pieniędzy są fundusze unijne dla przedszkoli i szkół. Można ubiegać się o nie przygotowując swój projekt lub brać udział w realizowanych projektach za pośrednictwem jednostek samorządów terytorialnych. Dostępność projektów różni się w zależności od lokalizacji.dofinansowanie na plac zabaw

Jak uzyskać dotację dla przedszkola lub szkoły?

Możesz ubiegać się o dofinansowanie placów zabaw z konkretnego programu. Trzeba jednak dobrze znać jego założenia, ponieważ przyznanie środków uwarunkowane jest w dużej mierze od dobrze napisanego projektu lub petycji. Trzeba zawrzeć w nich potrzeby, cele danego projektu oraz wszelkie dane dotyczące np. terenu, na którym ma powstać inwestycja.
Wymyślenie dobrego celu bądź działań edukacyjnych i rozwojowych, które będzie można realizować na powstającym placu zabaw, zwiększa szanse na przyznanie takiej dotacji. Zakłada on bowiem poprawę warunków przedszkola lub szkoły dla dobra dzieci.

Środki na plac zabaw z Funduszy Unijnych

Budżet na budowę lub modernizację placu zabaw można pozyskać z Funduszy Europejskich. W każdym województwie podmioty chcące pozyskać środki, muszą spełnić inne warunki. Najlepszym rozwiązaniem jest kontakt z pracownikami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich, którzy pomogą w znalezieniu najlepszej drogi finansowania projektu. Projekty unijne pozwalają na częściowe lub całościowe pokrycie kosztów.dofinansowanie na plac zabaw

Plac zabaw z budżetu miasta lub gminy

Każde miasto i gmina dysponuje środkami na różne działania lokalne, również te związane z oświatą. Dofinansowanie gminy dla przedszkola, dotyczy wszystkich zadań realizowanych przez daną placówkę. Powinno ono obejmować stworzenie i bieżące utrzymanie infrastruktury rekreacyjnej dla dzieci. Prywatne przedszkola również mogą starać się o pozyskanie dodatkowych środków na plac zabaw.
Warto też złożyć wniosek w ramach Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy mogą współdecydować o tym, jak zostaną zagospodarowane publiczne środki poprzez głosowanie. Obywatele mogą złożyć swój własny projekt, na który reszta społeczności może oddawać swój głos.

Plac zabaw dzięki wsparciu lokalnej firmy

Firmy przykładają wagę do swojego pozytywnego wizerunku wśród lokalnej społeczności. Dzięki angażowaniu się w życie lokalne, promują swoje przedsiębiorstwo oraz oferowane przez nie usługi i produkty. Niektóre firmy są skłonne kompleksowo wyposażyć plac zabaw od podstaw, a niektóre doposażą już istniejące. Skorzystanie z tego rozwiązania to sposób na obustronne korzyści.

Crowdfunding- internetowe pozyskiwanie funduszy

Jeśli zastanawiasz się jak uzyskać dofinansowanie na plac zabaw przy przedszkolu lub szkole pomyśl o finansowaniu społecznościowym – crowdfundingu. Za pośrednictwem Internetu można dotrzeć do szerokiego grona darczyńców, którzy jako sąsiedzi, rodzice czy przyjaciele, wpłacają drobne sumy na konkretny cel.
W tym przypadku, niezbędna jest kreatywność. Wizualizacje planowanego placu zabaw lub zdjęcia z kolejnych etapów tworzenia mogą być skuteczne w przekonaniu kolejnych osób do wsparcia realizowanej inicjatywy.

Leasing placu zabaw

W przypadku braku wystarczających środków na realizację placu zabaw warto rozważyć również leasing jako wygodną formę finansowania. Wraz z naszymi partnerami oferujemy taka możliwość, poprzez szybki proces uruchomienia środków. Wartość inwestycji wtedy jest spłaca w ratach w ciągu kilku lat w zależności od zdolności płatniczej inwestora.

Poznaj nasz

Katalog

Poznaj nasz katalog

placów zabaw Ludejo

Projekt i realizacja: Agencja interaktywna Dimedia - marketing online, e-marketing.